Primul ‘șoc‘ l-am avut odată cu un add primit pe Facebook. Cum nu știam persoana am întrebat dacă ne știm înainte să accept. Mi se întâmplă des să nu rețin numele, așa că prefer să mă asigur:
Inițial nu am știut cum să reacționez. Era prima dată când mă adăuga cineva pe care nu știam pentru informațiile despre un eveniment la care eram acreditat. A fost un sentiment tare plăcut. 🙂
Apoi am văzut discuția lui Cipri cu un cititor:
Și m-am bucurat și mai tare. Nu doar se caută informații, dar se și cumpără bilete în urma acestor informații. 😀
Iar aseară, la primul concert în aer liber, pe scena Toamnei Orădene s-a mulțumit bloggerilor care au venit din toată țara să scrie despre festival. Și toți ne-am emoționat. Înseamnă că ne-am făcut bine treaba. S-a scris mult și s-a văzut și la vânzări: 6 din cele 14 spectacole s-au jucat cu casa închisă iar în total s-au vândut peste 2500 de bilete. Iar nebunia abia începe.
În weekend avem Caragiale în tramvai, Vama, Direcția 5, Ovidiu Lipan Țăndărică, Ternipe și mulți alții. Pentru piesele de teatru, stația de plecare va fi cea din capătul liniei, din Nufăru, iar ora de plecare este 17:00. Concertele încep la ora 19:00 în parcul 1 Decembrie. Iar ca bonus, vă puteți întâlni la o cafea cu Tudor Chirilă și Ovidiu Lipan Tăndărică în Queens Music Pub. Detalii aici.
Organizatori: Casa de Cultură Oradea, cu sprijinul Primăriei Municipiului Oradea.
Sponsori: Ciuc, Golden Brau, Siemens, Vandana, Farmacia 3, Organique, Total Clean, Proges, Graf.
Parteneri: Digi 24, Zile și Nopti, Magic FM, Crișana, Jurnal Bihorean, Bihari Naplo, Bihor Online, Erdely Online, Living In, Impero, Zelist Monitor, Window Pub, Dreamstudio, Utopium, The 4th Floor, Standout.
Masina oficiala: Mercedes prin ATP Exodus.
There are no comments yet.